Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 23.09.2020, 22:55

Пліщинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [157]
Підготовка до ЗНО [3]
Нормативні документи [3]
ДПА [4]
Звіти про використання бюджетних коштів [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

 Школа в селі Пліщин існує з 1855 року. На той час вона була церковно – приходською. Розташована в общинному будинку з оплатою вчителеві 100 карбованців на рік . Учнів в цій школі було: 36 хлопчиків і 8 дівчаток .

В 1870 році також був один вчитель на три класи. Вчитель був некваліфікований – дяк. Навчатися всі діти змоги не мали . Тому більшість населення (майже 80%) було неписьменним.

В 1917 році після революції приїхала в село Мельник Ганна Карпівна, після закінчення вчительської гімназії. Пізніше її назвуть «вчителькою вчителів», тому що навчала вона вчителів майбутньої Пліщинської школи. Школа на той час була чотирикласна, мала класи - комплекти, побудована ще до революційних подій за рахунок земств. Деякі класи розташовувалися в колишньому будинку священника. Мельник Ганна Карпівна пропрацювала в школі 40 років . Поряд з нею працювали такі вчителі, як Львович Любов Семенівна.

В 1933 році було побудовано нове дерев’яне приміщення школи . В 1939-1940 роках працювали в школі Бондар Анна Іллінічна і її чоловік та Софія Мусіївна і її чоловік Олександр Давидович, 1938 – 1939 роках якого заарештували, як ворога народу . Анна Іллінічна була єврейка, то під час війни німці заарештували її , вивезли до Ізяслава і розстріляли. За нею поїхав її чоловік. Перед війною класи налічували до 32 учнів в одному класі. Були паралельні класи . 1934 році школа стала семирічною.

Під час війни школа продовжувала працювати. Учні навчалися в одному класі. Навчала їх Лісницька Анна Петрівна. Німецька влада дозволила служити служби в церкві, тому християнських основ навчав у школі дітей священик Борис, монах із Печаєва. Він вчив дітей молитв, церковному співу, основ духовності . Також навчав дітей церковному співу дяк - Ольшанський Каленик . Голоси дітей визначав по скрипці.

Після визволення села на осінь 1944 року радянська школа відновила свою діяльність. Приміщенням школи після визвольних боїв перебувало у жахливому стані. Шибок у вікнах не було, тому діти ходили в ліс, збирали мох і запихали ним шибки вікон. Не вистачало книг , їх переписували, передавали з рук в руки. Чорнило робили з столових буряків і чорної бузини. Зошитів не було, писали на газетах, різних клаптиках будь – якої бумаги. Поряд із навчанням учні ходили на роботу в колгосп. Директором школи у післявоєнний період був Коломієць Андрій Панасович , колишній фронтовик. В голодний 1947 рік організував дітям в школі святковий обід в честь річниці Жовтневої революції. В 1948 – 1949 роках його забрали на підвищення по партійній роботі, а на посаді директора його змінив Шуляк Борис Кирилович, який теж в 1941 – 1945 роках був на війні. Після війни він закінчив партшколу і став директором Пліщинської школи. На цій посаді він пропрацював до 1971 року, потім вчителем фізики.

До війни і після війни до Пліщинської школи ходили учні не тільки з Пліщина, але із сусіднього села Плесна.

В 1946-1947 роках Пліщинська семирічна школа випустила свій перший післявоєнний випуск. (Фотографія)


На ній зображено випускників із класним керівником Єфременко Анастасією Яківною – вчителем математики. В 1950 році в школі працювало 13 вчителів на чолі з директором Шуляком Борисом Кириловичем.


Серед них Кучерук Микола Артемович – вчитель музики, Кучерук Людмила Романівна – вчитель російської мови та літератури, Мельник Ганна Карпівна – вчитель початкових класів, Цінник Кирило Терентійович – вчитель історії, географії, Шуляк Олена Йосипівна – вчитель початкових класів, Шуляк Борис Кирилович – директор школи, вчитель фізики, Пархомчук Ніна Антонівна - вчитель початкових класів, Пархомчук Андрій Семенович – вчитель фізкультури і військової справи та інші.

У школі учні не тільки здобували знання , але й виховувалася любов до мистецтва. Відразу після війни було організовано оркестр народних інструментів. Учні навчалися грати на домрі, мандоліні, гітарі. Керівником оркестру був Кучерук Микола Артемович.


У 1961 році школа стає восьмирічною. З 1971 по 1983 рік директором стає Кучерук Микола Артемович , який закінчив Кременецький педагогічний інститут 1949 році. В 1976-77 роках учні та вчителі відсвяткували новосілля, перейшли у двоповерхове нове приміщення школи, яке спочатку будувалося, як контора колгоспу.

В 1983 році Микола Артемович пішов на пенсію. І на посаді директора його змінив Комнацький Олександр Андрійович, який був на даній посаді до червня 1987 року. За ці роки в школі перенесено приміщення їдальні, оформлено предметні кабінети. Кожного року учні їздили на екскурсії до Києва, Кам’янець – Подільського, Хмельницького. Працювала група продовженого дня. Діти, які ходили в перший клас з 6 – ти років мали спальню і дворазове харчування. Учні брали участь в районних, обласних олімпіадах. Розвивалася художня самодіяльність: хор, вокальна група. Учні школи неодноразово були переможцями районних, обласних оглядів художньої самодіяльності. Художній керівник – Зведенюк Микола Андрійович. Силами шкільної художньої самодіяльності організовувалися концерти в сільському будинку культури на різні свята.

З 1987 року директором працює Губкевич В’ячеслав Васильович , а з січня 1990 року – Дудар Ольга Михайлівна.  

В 1989 році розпочалось будівництво нової великої школи з кількістю місць 360 чоловік. Приміщення школи було готове на 80%. Але в зв’язку з кризою місцевого господарства, на балансі якого вона стояла, школу вирішено продати за борги в 2006 році.

За цей час учні школи неодноразово ставали призерами конкурсу – захисту наукових робіт членів МАН., тому школа обрала в 1999 році природничий профіль з метою поглибленого вивчення предметів природничого циклу. Серед учнів призерів: Зведенюк Тетяна Борисівна – досліджувала умови підвищення врожайності картоплі, Плакса Валерій Миколайович - вивчав флористичний склад урочища «Адамове займисько», з метою створення заповідника. Рішенням сесії обласної ради за №10 від 29 лютого 2000 року урочище визнано заповідним. Рябов Вадим Ігорович – досліджував фізико – механічні властивості деревини клена – явора, сформованої в умовах Шепетівського держлісгоспу. В 1994 році школу реорганізовано із загальноосвітньої І-ІІ ступенів в загальноосвітню І-ІІІ ступенів. Це дало можливість сільським дітям здобувати повну середню освіту в межах школи. Серед випускників 11 класів були медалісти . Із золотою медаллю у 1996 році школу закінчив Дудар Олександр Миколайович. Срібні медалі отримали: Хмельнича Людмила Олександрівна (1998 р.), Плакса Валерій Миколайович (2000р.), Зведенюк Тетяна Борисівна, Одуха Світлана Миколаївна, Хмельнича Олена Михайлівна (2001 р.)

З 2006 року в школі у зв’язку із наданням умов та матеріального забезпечення корпорацією «Сварог» , на базі Мокіївської ЗОШ змінено профіль із природничого на технологічний. Учні 10-11 класів набувають спеціальності швачка і тракторист.

Діяльність школи неодноразово оцінювалась районним відділом освіти і нагороджувалися грамотами і цінними подарунками.

Учні школи беруть активну участь в операції «Мій рідний край, моя земля» ними взято під охорону пам’ятники загиблим воїнам - односельчанам, пам’ятник Т.Г. Шевченку.


В школі проводяться: вечори відпочинку, предметні тижні, дні самоврядувань, заходи з відзначення знаменних дат, подій, в яких учні школи беруть активну участь. В школі працюють гуртки, факультативи, курси за вибором, мета яких збагатити знання учнів, розширити їх кругозір.

У 2007 - 2008 навчальному році в школі працює 2 вчителі – методисти, 2 старших вчителі, 6 вчителів – спеціалістів вищої категорії, 1 спеціаліст І категорії, 5 спеціалістів ІІ категорії.

Любов до професії вчителя в школі передавалася від батьків до дітей, внуків. Тому не випадково, що у школі працювали і працюють вчительські династії:

  • Вчитель початкових класів Пархомчук Ніна Антонівна передала любов до праці вчителя своїй доньці Сандул Тамарі Андріївні , вчителю української мови та літератури, зі стажем роботи в Пліщинській школі більше 40 років;
  • Олексійчук Тетяна Оверківна , вчитель української мови та літератури – своїй внучці Стецюк Людмилі Олександрівні , вчителю історії;
  • Мусаєва Марія Антонівна , вихователь дошкільної групи – своїй дочці Кравчук Вікторії Вікторівні, вчителю іноземної мови;
  • Дудар Ольга Михайлівна, вчитель іноземної мови, директор школи – своїй дочці Мельник Галині Миколаївні, вчителю української мови та літератури.

Пишається школа своїми випускниками: Шевчуком І.А. – професором , доктором медичних наук, кандидатами с/г наук Зведенюком А.П. та Хмельничим Л. .М., кандидатом військових наук Передрійчуком В.А., заслуженою артисткою України Самодрал Н.П.

Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz